Anioły - Myśli Boga
justynadzw.blog.interia.pl
<< Wrzesień 2006 >>
PonWtŚrCzwPiąSobNie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Księga gości
 
O mnie
justynadzw
9
Słówko o mnie
W zamyśle mam, aby ten BLOG przyczynił się do poszerzenia wiedzy o naszych „świetlistych pomocnikach’ wyjaśnienia zakresu ich działania oraz otworze
Zobacz mój profil
Oddaj głos na mojego bloga!
Aktualna liczba głosów:
 
2854
Oddaj głos na szablon!
Aktualna liczba głosów:
 
28179

" Czcij i szanuj wszystkie religie, wszystkie wcielenia Boga, wszystkie święte miejsca. Módl się wszędzie z tą samą głęboką czcią, czy to jest świątynia, ashram, synagoga, kościół, czy meczet." 

 
Wyszukiwanie
Wyszukaj w tym blogu:
Fraza:
Od kalendarz do kalendarz
 
Archiwum
Rok 2015
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2014
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2013
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2012
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2011
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2010
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2009
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2008
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczen
Rok 2006
Grudzień
Listopad
Październik
[ Wrzesień ]
Sierpień
Statystyki
Liczba osób które odwiedziły mojego bloga:
 
127178
Liczba osób które skomentowały mojego bloga:
 
514
Liczba osób które wpisały sie do Ksiegi Gosci:
 
363

 

Książki, z których najczęściej korzystam prowadząc tego bloga; kliknij w obrazek


                            


Książka, która pomoże Ci inaczej spojrzeć na obecny świat,

kliknij w zdjęcie po niżej;                  
Notki
30 wrzesień 2006
Anioł Veuliah - 43. Anioł z Chóru Cnót (Mój ukochany, bo osobisty!!) 30 wrzesień 2006


Dla urodzonych

Między 24 a 28 października

Anioł VEULIAH wyprowadza z ucisku i niewoli.

Anioł VEULIAH jest patronem niewolników, więźniów, zesłańców i tych, którzy w różny sposób pozbawieni zostali wolności. Odebranie komuś tego prawa jest pogwałceniem jego człowieczej godności. Szczególnie ci, którzy zostali fałszywie oskarżeni i odsiadują niesprawiedliwe i krzywdzące ich wyroki powinni modlić się do VEULIAHA. Mam tu na myśli również ofiary wojen, te nieżyjące już i te borykające się przez całe życie z wojennym brzemieniem. Dziś w większości mamy do czynienia z patologią politycznych kombinacji, czy wręcz z aparatem źle funkcjonującego sądownictwa. Więzienia zapełniają się internowanymi i niewinnie osądzanymi. Nawet, jeśli więzień został słusznie skazany słusznie i poniósł surowe konsekwencje swych czynów, ma prawo do godnego traktowania oraz przywrócenia nadziei na rychłą wolność.
Anioła VEULIAHA prosimy w modlitwach o przyniesienie ulgi w cierpieniach i ucisku, o zwrot utraconej godności, a przede wszystkim o wyzwolenie. W przypadku wewnętrznej niewoli, gdzie zależność w stosunkach międzyludzkich pozbawia nas rozporządzania własną wolą, prosimy o siłę do walki z uległością i wyzwolenie od osób i sytuacji wywierających na nas zły wpływ.
29 wrzesień 2006
Anioł Mikael - 42. Anioł z Chóru Cnót 29 wrzesień 2006

Dla urodzonych
Między 19 a 23 października

Anioł MIKAEL ochrania podróżujących. Demaskuje fałszerzy i obłudników.

Anioł MIKAEL jest patronem podróżnych, turystów, pielgrzymów, marynarzy, lotników oraz wszystkich pojazdów i środków lokomocji.
Miłosierny  Bóg posyła  swoje  Anioły,   aby  strzegły  nas  na  drogach, które przemierzamy. Przydziela im różne funkcje i zleca odpowiednie działania.
Dlatego proszę Was, abyście udając się w jakąkolwiek podróż, bliską czy daleką nie zapominali o istnieniu Boskiej Opatrzności, która uchronić może Was  przed przykrymi niespodziankami.
Anioł MIKAEL jest również Aniołem miłującym prawość, szczerość i czyste intencje. Szybko demaskuje fałszerzy i przewrotnych obłudników. Fałsz i obłuda mogą objawiać się nie tylko w życiu  codziennym,  ale także w rodzinie i w najbliższym otoczeniu. Obnaża także wszelkie nieprawości związane z podrabianiem  dokumentów,  pieniędzy,  obrazów,  dzieł  sztuki,  kamieni  szlachetnych lub innych wartościowych przedmiotów. Modlitwa do Anioła MIKAELA zabezpiecza nas przed nieuczciwością i niepotrzebną stratą mienia.
28 wrzesień 2006
Anioł Hahahel - 41. Anioł z Chóru Cnót 28 wrzesień 2006


Dla urodzonych

Między 14 a 18 października

Anioł HAHAHEL obdarza mistyczną miłością Boga.

Anioł HAHAHEL otwiera ludzkie serca na przeżywanie najsłodszej miłości, jaką jest miłość do Stwórcy.
Miłość jest siłą jednoczącą duszę z Bogiem. Wywyższa ona człowieka do najwyższej godności, gdzie nie żyje się już dla siebie, lecz dla Niego. Miłować Boga, znaczy wyzbyć się wszystkiego, co nie jest Bogiem. Wtedy to uczucie jest prawdziwe, gdyż opanowało całkowicie duszę tak, iż nie ma w niej miejsca na inną miłość. W różnych stopniach miłości osiągamy różne jej stany. Słodycz serca wprawia duszę w stan zachwytu i ekstazy. Miłość napełnia duszę radością, oczyszczając ją z wszelkich mroków. Udręką jest obawa, iż Bóg jej nie miłuje i ją opuścił. Są to doświadczenia często opisywane przez wielkich mistyków i świętych zwane „nocą duszy". Czasem ten stan trwa dość długo, a gdy przeminie, wstępuje w duszę wielka moc i siła zdolna rzucić ją w objęcia Boga. Rozpala się wtenczas płomień miłości i promieniuje na wszystko, co otacza człowieka. Zwraca się on ze słodyczą do każdego napotkanego stworzenia i zdolny jest wybaczyć najgorsze przewinienia. Transcendentalna miłość jest najwyższym uczuciem, do jakiego dusza ludzka zdolna jest się wznieść.
Stapia się z całym wszechświatem i pragnie dojść do samego źródła, jakim jest Bóg.
W modlitwach prosimy o dar zjednoczenia się z Miłością Boga i całkowitego oddania się w Jego rozporządzenie. O żar miłości i wnoszenie się na najwyższe szczyty. Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, nie potrzebuje On niczego, prócz naszego serca. A jeśli nie wiecie, jak Go kochać, a pragniecie tego, już Go kochacie.
28 wrzesień 2006
Anioł Yeiazel - 40. Anioł z Chóru Mocy 28 wrzesień 2006

Dla urodzonych

Między 9 a 13 października

Anioł YEIAZEL uwalnia od nałogów i złych przyzwyczajeń. Jest również opiekunem pisarzy i literatów.

Anioł YEIAZEL pomaga wyzwolić się z nałogów takich jak narkomania, alkoholizm, palenie tytoniu, oraz przezwyciężać negatywne skłonności. Współczesna medycyna wie już, że uzależniony powinien zostać poddany właściwej terapii, gdyż z medycznego punktu widzenia przypadki te zaliczane są do stanów chorobowych. Mimo wszystko lekarz, czy terapeuta nigdy nie będzie w stanie dać gwarancji całkowitego wyleczenia, jeśli pacjent nie będzie z nim współpracować. Tylko dobrowolne wyrzeczenie się przyjemności może przynieść oczekiwane rezultaty. Jednak gdy lęk zabiera energię, służącą do przezwyciężenia słabości, trzeba jasno powiedzieć, że chodzi tu o strach przed mającą nadejść walką miedzy dobrem a złem.
Godność dziecka bożego wcale nie pogwałca jego wolności, lecz daje możliwość wolnego wyboru.
Najpiękniejszym odkryciem człowieka wolnego od niskich, przyziemnych pobudek i złych instynktów jest przynależność do miłości Ojca, który go ukształtował na swoje podobieństwo. Powrócić do domu Miłosiernego Ojca, to znaczy stać się przyczyną Jego radości i centralnym punktem Jego zainteresowania. Można liczyć wtedy na wyciągnięcie pomocnej dłoni wszystkich mieszkańców Jego domu, którymi są Anioły.
W modlitwach prosimy o powstanie z upadku i o wyzwolenie z nałogu. O wyrzeczenie się pozornych przyjemności, a najbardziej o siłę do walki.
Zdarza się jednak, że ktoś, będąc w głębokiej niewoli ducha, sam nie jest w stanie odmawiać za siebie modlitw, a może jedynie liczyć na duchową opiekę rodziny lub przyjaciół. Wtenczas zaleca się odmówienie nowenny dziewięciodniowej, rodzinie bądź też w grupie. Obowiązkiem męża, żony, matki lub ojca, jest modlić się o trzeźwość najbliższej osoby.
Anioł YEIAZEL jest również patronem pisarzy, literatów i ludzi związanych z książkami. Zaliczają się do nich też bibliotekarze, księgarze, wydawcy i drukarze. Niebiański Posłaniec inspiruje swoich podopiecznych do twórczej pracy, obdarza humanistycznym talentem, pisarskimi zdolnościami i krasomówstwem.
Do modlitw dołączyć się mogą również rodzice tych dzieci, które niechętnie sięgają po książki i mają problem z koncentracją.
27 wrzesień 2006
Anioł Rehael - 39. Anioł z Chóru Mocy 27 wrzesień 2006

Dla urodzonych

Między 4 a 8 października

Anioł REHAEL leczy wszystkie choroby. Pomaga w poszukiwaniach genealogicznych.

Anioł REHAEL wzmacnia siły witalne, poprawia kondycję fizyczną i duchową. Jest uzdrowicielem, który wskazuje przyczynę choroby i wie, jak ją leczyć. Pomaga ulżyć w cierpieniach i daje nadzieję na rychłe wyzdrowienie. Zdarzały się wypadki, że chory leżący na łożu boleści poprzez dotyk lub ujrzenie świetlistej postaci, odczuwał wyraźną obecność Niebiańskiego Posłańca.
Anioł REHAEL jest również pomocny gdy chodzi o genealogiczne poszukiwania i ustalenie stopnia pokrewieństwa, gdzie trudno jest określić datę narodzin lub śmierci, datę ślubów czy innych dokumentów zagubionych na przykład w zawierusze wojennej lub podczas pożaru. Wtenczas śmiało możemy prosić Niebieskiego Posłańca o pomoc.
W modlitwach prosimy Go o powrót do zdrowia, opiekę duchową i energetyczną, wzmocnienie sił witalnych.
W poszukiwaniach genealogicznych prosimy o wyjaśnienie potrzebnych wątpliwości i ustalenie prawdziwego przebiegu wydarzeń.
26 wrzesień 2006
Anioł Haamiah - 38. Anioł z Chóru Mocy 26 wrzesień 2006


Dla urodzonych

Między 29 września a 3 października

Anioł HAAMIAH pomaga odnaleźć duchowego mistrza.

Anioł HAAMIAH towarzyszy najpiękniejszemu okresowi duchowego rozwoju, gdy w poszukiwaniach właściwej drogi, odnajdujemy swojego mistrza. Poznanie siebie i zrozumienie całej duchowej transformacji, jest kolejnym etapem w ewolucji ludzkiej świadomości. Duchowe inicjacje są następnym stopniem wtajemniczenia z udziałem duchowego mistrza. Pojawia się on w momencie, gdy adept poszukuje prawdy, a przy tym kontroluje proces swojego rozwoju. Odczucie piękna i radości jest bodźcem do samodoskonalenia się pod okiem wybranego przewodnika.
Anioł HAAMIAH czuwa, by duchowy mistrz, o ile sam jest jeszcze człowiekiem, wyzwolił się z karmicznych uzależnień i nie wiązał się zanadto z uczniem. W kolejnym stopniu jego oświecenia wie, że gotów jest oddać się pod całkowite kierownictwo i łączność z transcendentalnym bytem, wykraczającym poza granice świadomości i będącym ponad wszelkim umysłem.
 Anioł HAAMIAH wzbudza w nas te pragnienia i ułatwia osiąganie mistycznych przeżyć. Na drodze duchowego rozwoju nie ma przypadkowych zdarzeń, gdyż wszystkie okoliczności splatają się w jednym określonym celu.
Każda nawet błaha wydawałoby się chwila, zawiera w sobie ukryty sens i mistyczne znaczenie.
W modlitwach prosimy o właściwe ukierunkowanie, o umiejętność rozróżnienia dobra od zła, jak i o pragnienie poznania duchowego mistrza, którego mądrość oświeci nam drogę do Prawdziwej Miłości.
26 wrzesień 2006
Anioł Aniel - 37. Anioł z Chóru Mocy 26 wrzesień 2006


Dla urodzonych

Między 24 a 28 września

Anioł ANIEL pomaga w trudnej sytuacji finansowej.

Anioł ANIEL jest patronem osób mniej zamożnych, a nawet takich, których nieodłącznym towarzyszem życia są bieda i ubóstwo. Pod Jego opieką znajdują się również osoby, które pracują za naprawdę marną zapłatę, a mają do uregulowania wysokie miesięczne opłaty. Są takie sytuacje, w których wydaje się, iż rodzinie niczego nie brakuje, albowiem ludzie myślą, że oboje małżonkowie całkiem dobrze zarabiają. Nikt jednak nie przypuszcza, że być może są oni ofiarami pożarów, wypadków czy innych nieszczęść, a koszty leczenia, czy zaciągniętych kredytów poważnie tę rodzinę zadłużyły. Oczywiście każdy z Was ma swoje indywidualne problemy, których nie sposób tu opisać. Ale jeśli w Waszych umysłach zrodzi się jakakolwiek wątpliwość, czy aby słuszne jest proszenie o dobra materialne, które zawsze były postrzegane jako niepotrzebny zbytek, to pragnę Wam śmiało odważnie przytoczyć słowa Jezusa, który mówił proście, a będzie wam dane. A gdy w innym miejscu ostrzegał przed bogactwem lepiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do Królestwa Niebieskiego, to z pewnością miał na myśli zatwardziałe serca tych, którzy im szybciej stają się bogaci, tym bardziej stają nieczuli na krzywdę innych.
Wcale nie jest grzechem bycie bogatym. Jednak w przypadku zaniknięcia współczucia dla biednych, już możemy o nim mówić. Dostatek może być okazją do miłosierdzia względem tych, którzy go potrzebują.
Wszyscy będziemy sądzeni jednakowo, lecz nie z tego, ile posiadaliśmy pieniędzy lecz z tego, w jaki sposób rozporządzaliśmy swoimi dobrami.
Wszystkim osobom, które borykają się z trudną sytuacją finansową życzę, aby Anioł ANIEL mógł hojnie obdarować Was dobrami materialnymi, aby ich brak nie przytłaczał Was swoim ciężarem i nie utrudniał właściwych relacji między Wami a Bogiem. On jest Miłością, a Jego Miłość jest Miłosierna.
25 wrzesień 2006
Anioł Menadel - 36 Anioł z Chóru Mocy 25 wrzesień 2006


Dla urodzonych

Między 19 a 23 września

Anioł MENADEL pomaga znaleźć i zachować pracę.

Anioł MENADEL jest Posłańcem Ratunku na trudne czasy bezrobocia i lęku o utratę pracy.
W modlitwach prosimy o łaskę znalezienia godnej i uczciwej pracy, bądź, utrzymania się na obecnie zajmowanym stanowisku. Śmiało i odważnie wyrażamy swoje prośby; nawet te, które wydają się nam niemożliwe do zrealizowania. U Boga bowiem, nie ma rzeczy niemożliwych i nie ma nic, czego nie mógłby uczynić.
23 wrzesień 2006
Anioł Kahavakiah - 35 Anioł z Chóru Mocy 23 wrzesień 2006


Dla urodzonych
Między 14 a 18 września

Anioł KHAYAKIAH ustanawia zgodę i pojednanie.

Anioł KHAYAKIAH niesie pokój między zwaśnionymi stronami, gdy wcześniej dochodziło do konfliktów, sporów i niezgody. Niebiański Posłaniec pragnie również ustanowienia pokoju na terenie państw, gdzie przeprowadzone były wojny, rewolucje czy zamieszki. Działa bardziej w znaczeniu globalnym niż jednostkowym. Za sprawą Niebiańskiego Posłańca kruszą się najbardziej zatwardziałe serca. Jeszcze wczoraj żądza zemsty i odwetu brała górę, dziś w sercach panuje już chęć zawarcia przymierza. Agresor z okrutnego kata przemienia się w pokornego winowajcę, prosząc o wybaczenie.
Anioł KHAVAKIAH powoduje, iż znika wszelki gniew i uprzedzenie, a siłą napędową do ustanowienia pokoju staje się przemiana świadomości. Sprzymierzeniec Pojednania bierze również udział w sprawach sądowych, działa w partiach politycznych, a także w skłóconych rodzinach. W życie najbardziej pokornych Anioł KHAYAKIAH wnosi harmonię i radość, czego efektem może być długotrwała przyjaźń, a nawet miłość. Ale wpierw nastąpić musi wewnętrzna przemiana i wybaczenie wzajemnych przewinień. Bez tego miłość nasza będzie pusta, a przyjaźń nieszczera. Upodobnijmy się zatem do Aniołów, którzy wpatrując się w oblicze Stwórcy, na Jego podobieństwo patrzą na nas oczami Dobrego Ojca. który zawsze wybacza.

22 wrzesień 2006
Anioł Lehahiah - 34 Anioł z Chóru Mocy 22 wrzesień 2006


Dla urodzonych
Między 8 a 13 września

Anioł LEHAHIAH pomaga w polityce i ekonomii.

Anioł LEHAHIAH jest patronem wszystkich politycznych interesów, a także tych z zakresu gospodarki i ekonomii. Niewidzialny Posłaniec towarzyszy ludziom działającym w interesie państwa i jednostek, a także w polityce zagranicznej. Obdarza swoich podopiecznych wyższą inteligencją, bystrością umysłu oraz bardzo potrzebnym autorytetem.
Pozwala zrozumieć trudne sprawy i łagodzić długotrwałe konflikty.
Osoby urodzone w wyznaczonym czasie charakteryzują się całkowitym zaangażowaniem w działalność polityczną i dyplomatyczną. Są dobrze wychowani, kulturalni, poważni i pracowici. Osiągają sukcesy zawodowe i wysokie stanowiska.
Anioł LEHAHIAH pomaga również tym, którzy pragną kształcić się w kierunku ekonomii, polityki czy zarządzania. Pedagogów wyższych uczelni mianuje na dziekanów, rektorów czy profesorów.
Niebiańskiego Posłańca prosimy w modlitwach o potrzebną wiedzę w uprawianiu działalności politycznej i ekonomicznej oraz o jasny i trzeźwy umysł. O mądrość, inteligencję i umiejętność wychodzenia z najtrudniejszych sytuacji.
21 wrzesień 2006
Anioł Yehujah - 33 Anioł z Chóru Mocy 21 wrzesień 2006

Dla urodzonych
Między 3 a 7 września

Anioł YEHUYAH wzmacnia słabe charaktery i walczy z uległością.Anioł YEHUYAH wspiera tych, którzy zbyt łatwo poddają się czyimś wpływom, okazując uległość i słabą wolę. Umacnia naiwnych, łatwowiernych i niestałych. Z ojcowską miłością uświadamia, że brak wewnętrznej siły przeszkadza pokonywać również inne trudności.
Pozbywamy się wtenczas cennej energii ducha i wolnej woli, otrzymanych w darze od samego Stwórcy. Tracimy też panowanie nad własnym stanem ducha i utrudniamy jego rozwój. Ci, którzy okazują przesadną gorliwość i posłuszeństwo wobec innych lub ulegają ich presji, stają się podobni do klakierów. Giętkość i niestałość jest zniekształceniem natury człowieka i pogwałceniem jego wolności.
Anioł YEHUYAH daje nam odwagę, abyśmy nie poddawali się i nie stawali się niewolnikami innych. Śmiało i stanowczo wyraźmy swój sprzeciw, nie bojąc się mówić - NIE!
Niebiański Posłaniec uwalnia nas od lęku przed innymi i strachu przed ich opinią. Możemy powstać z niemocy, aby żyć w zgodzie ze swoim rozumem i wolną wolą.
Oddajmy się więc ufnie pod skrzydła anioła YEHUYAHA, aby utwierdził nas w poczuciu własnej wartości.
20 wrzesień 2006
Anioł Vasariah - 32 Anioł z Chóru Panowań 20 wrzesień 2006

Dla urodzonych
Między 29 sierpnia a 2 września


Anioł VASARIAH opiekuje się śpiewem, tańcem i muzyką.Anioł VASARIAH obdarza swoich podopiecznych muzycznym talentem i udziela wskazówek, w jakim kierunku mają podążać. Rodzaje muzyki nie są hierarchiczne, a zatem wszystkie mogą liczyć na patronat Anielskiego Posłańca. Jego podopieczni obdarzeni są wyjątkowym talentem i w tej dziedzinie mają szansę osiągnąć niebywałe sukcesy. Śpiewacy i piosenkarze mogą liczyć na przepiękne głosy, a zespoły i chórzyści na poczucie przynależności do wyższego Chóru Aniołów. Kompozytorzy zdolni będą do tworzenia prawdziwych arcydzieł. Muzyczni wykonawcy grając na wszelkich instrumentach zadziwiać będą publiczność i zdobędą jej sympatię.
Również tancerze i baletmistrzowie o dobrym wyczuciu rytmu, popisywać się mogą w oryginalnych i wyszukanych piruetach. Anioł VASARIAH nie zapomina też o dyrygentach, organistach, kierownikach chóru i muzycznych pedagogach. Jednym słowem tam, gdzie brzmi muzyka czuje się obecność Anielskiego Opiekuna, a prośby do niego kierowane znajdują poparcie wśród najwyższych Zastępów Pierwszego Chóru Aniołów.
19 wrzesień 2006
Anioł Lekabel - 31 Anioł z Chóru Panowań 19 wrzesień 2006
dla urodzonych Między 24 a 28 sierpnia
Anioł LEKABEL pomaga osiągnąć sukces zawodowy.

Anioł LEKABEL jest patronem wszystkich spraw zawodowych każdej profesji. Cechuje Go przychylność osobom ambitnym, energicznym i operatywnym. Obdarza je umiejętnością nawiązywania dobrych kontaktów z otoczeniem, jak i zdobycia ich zaufania. Sprzyja rozwijaniu talentów i ukrytych zdolności. Świeżo upieczeni adepci mogą w błyskawicznym tempie awansować na wyższe i odpowiedzialne stanowiska.
Niebiański Posłaniec staje również na czele związków zawodowych i domaga się respektowania praw pracowniczych. Jest siłą napędową dla mniej aktywnych lub tych, którzy łatwo zniechęcają się trudnościami.

19 wrzesień 2006
Anioł Omael - 30 Anioł z Chóru Panowań 19 wrzesień 2006
Dla urodzonych Między 19 a 23 sierpnia
Anioł OMAEL opiekuje się potomstwem, płodnością i porodami. Wzmacnia więzi rodzinne miedzy dziećmi a rodzicami.

Anioł OMAEL przyczynia się do zachowania ciągłości gatunku u wszystkich istot zamieszkujących ziemię. Jednak przede wszystkim obdarowuje małżeństwa dobrym i zdrowym potomstwem. Jest również opiekunem kobiet oczekujących narodzin dziecka, jak i tych, u których występują powikłania. O pomoc do Anioła OMAELA mogą się też zwrócić rodziny, dla których konflikt między rodzicami a dziećmi stał się problemem. Często rady rodziców odbierane są przez dzieci jako zamach na ich wolność. Świadomość młodego człowieka kształtuje nie tylko rodzina, ale i środowisko, które wywiera największy wpływ na jego psychikę. Przyjaciele, szkoła czy aktualny trend mody jest czasem większym autorytetem niż rodzinny dom. Mimo iż to rodzice najczęściej przebaczają, zachowują jednak w swych sercach żal, którego późniejsze reperkusje mogą okazać się bardzo nieprzyjemne. Gorycz objawia się między innymi chęcią zwrócenia na siebie uwagi wtedy, gdy dzieci mają już własne pociechy i zwykle są bardzo zajęte.
Nie pozwólmy więc, aby ból osamotnienia zmuszał rodziców do robienia nam przykrych niespodzianek i już dziś prośmy w modlitwach o błogosławieństwo dla wszystkich ojców, matek i dzieci.
Modlitwa matki jest jak rozpostarte skrzydło Anioła, które osłania cały dom przed burzą. Mimo iż jego ramiona są większe i silniejsze, odwzajemni się miłością i służbą dla wszystkich domowników.
Matka, gdy stanie się prawdziwą kapłanką życia rodzinnego, będzie ostoją dla męża i ojca jej dzieci. Prosimy o pojednanie, wybaczenie, miłość, zdrowie i radość, ale i o szacunek, bez którego nie ostanie się żadna miłość.
19 wrzesień 2006
Anioł Reiyel - 29 Anioł z Chóru Panowań 18 wrzesień 2006


Dla ludzi urodzonych
Między 14 a 18 sierpnia

Anioł REIYEL ochrania egzorcystów.

Anioł REIYEL jest przeciwnikiem czarnej magii i pogańskich obrzędów. Pod szczególną Jego opieką znajdują się egzorcyści, ponieważ podtrzymuje ich na duchu, gdy czują się bezradni wobec ataków szatana. Anielski Posłaniec we właściwym momencie radzi jak go obezwładnić i osłabić jego moc. Czasem wydaje się to trudne, tym bardziej, że walka o czyjąś duszę może decydować nawet o przyszłości całego państwa.
Modląc się do Anioła REIYELA prosimy o nieustanną opiekę nie tylko dla kapłanów, ale również osób świeckich. Lista osób, które prywatnie zajmują się odpędzaniem złych duchów, jest bardzo długa. Wystarczy tylko, aby wystąpiła w nas silna wiara w to, iż dobro zawsze zwycięża. Ona nas uskrzydla i prowadzi do celu.
16 wrzesień 2006
Anioł Seheiah - 28 Anioł z Chóru Panowań 16 wrzesień 2006
Dla urodzonych Między 8 a 13 sierpnia
Anioł SEHEIAH zapobiega pożarom. Leczy choroby psychosomatyczne.

Anioł SEHEIAH chroni przed ogniem i pożarami. Jest również patronem strażaków. Nie dopuszcza do wybuchów gazu i ulatniającego się czadu. Choć dla wielu imię Anioła SEHEIAHA jest nieznane, Bóg w swojej dobroci posyła Go do tych, którzy wzywają ]ego pomocy.
Bóg Ojciec posiada nieograniczoną moc, co do której nie powinniśmy mieć wątpliwości. Gdy pragnie nam pomóc, wysyła swoje Anioły, by przez Nie objawiła się Jego chwała.
W modlitwach prosimy o ochronę przed groźnym żywiołem, jakim jest ogień. O opiekę nie tylko nad ludźmi, ale nad zwierzętami i całym dobytkiem.
Anioł SEHEIAH jest również lekarzem wszystkich chorób psychosomatycznych takich, jak owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, chorób jelit czy alergii. Najczęściej są one wynikiem silnych przeżyć i długotrwałych stresów.
15 wrzesień 2006
Anioł Yerathel - 27 Anioł z Chóru Panowań 15 wrzesień 2006
Dla urodzonych Między 3 a 7 sierpnia
Anioł YERATHEL demaskuje kłamców i oszczerców. Pomaga w respektowaniu człowieczych praw.

Anioł YERATHEL broni tych, którzy padli ofiarą fałszywych przyjaźni i znajomości. Demaskuje oszczerców, wrogów i nieprzyjaciół. Swoich podopiecznych obdarza darem dyplomacji potrzebnym do wykrycia szyderców. Jest Aniołem prawdy i szczerości.
Czasem pod fałszywą maską życzliwości ludzie skrywają swe prawdziwe oblicze. Potrafią bez mrugnięcia okiem przysięgać na nieistniejącą rzeczywistość. Przemalowane i przejaskrawione opowieści są tylko wstępem do podstępnych działań, u podłoża których kryje się zło. Gdy prawda wychodzi na jaw, potrafią wykręcić się kłamstwem rzucając oszczerstwa na innych. Podopieczni Anioła YERATHELA umieją wyczuć przewrotnych oszustów i nie dać się im zwieść.
W modlitwach prosimy o szczere wyznanie prawdy, gdy cień kłamstwa pada na współmałżonka posądzonego o zdradę, w koleżeńskich i przyjacielskich stosunkach, w nieuczciwym handlu, na wokandach sądowych, w rodzinie, w pracy, słowem wszędzie, gdzie kłamstwo i obmowa przyczyniłaby się do cierpienia innych.

14 wrzesień 2006
Anioł Haaiah - 26 Anioł z Chóru Panowań 14 wrzesień 2006

Dla urodzonych
Między 29 lipca a 2 sierpnia

Anioł HAAIAH ujmuje się za skazanymi podczas procesów sądowych.

Anioł HAAIAH jest obrońcą tych, którzy zasiadają na ławie oskarżonych. Jako Anioł Miłosierdzia nie potępia, gdyż stale wpatruje się w oblicze Ojca Niebieskiego, widząc Jego miłosierne serce. Bierze pod uwagę wszystkie okoliczności, prawdomówność i uczciwość i jeśli faworyzuje stanowisko sędziego, to tylko dlatego, że winny okazał skruchę.
Anioł HAAIAH pomaga wygrywać procesy, gdy oskarżony przyznał się do winy lub sam oddał się w ręce sprawiedliwości, zwrócił zagrabione mienie, albo wystąpił w roli koronnego świadka. Wtenczas zapada bardzo łagodny lub nawet uniewinniający wyrok.
Anioła HAAIAHA możemy prosić o wstawiennictwo w sprawach sadowych, o łagodny wyrok, uniewinnienie, o dobrych adwokatów, życzliwość sędziów, oskarżycieli i prokuratorów, pod warunkiem jednak, iż szczerze żałować będą za popełnione czyny, chcąc w przyszłości naprawić swoje błędy.
14 wrzesień 2006
Anioł Nith-Haiah - 25 Anioł z Chóru Panowań 13 wrzesień 2006


  Dla urodzonych
  Między 23 a 28 lipca


Anioł NITH-HAIAH pomaga zrozumieć nauki parapsychologiczne i zawarte w nich prawa.


Anioł NITH-HAIAH roztacza opiekę nad osobami, dla których wiedza tajemna wydaje się nie mieć racjonalnego wytłumaczenia. Jeśli kwestionują paranormalne zjawiska, to dlatego, że ich nie rozumieją. Niebiański Posłaniec odkrywa wtenczas niewidzialne światy i z ojcowską miłością ukazuje prawa, które nimi rządzą.
Telepatia, radiestezja czy jasnowidzenie nie są już zagadką, lecz stają się początkiem na drodze duchowego rozwoju.
Jako Anioł z Chóru Panowań potrafi umiejętnie pokierować życiem swoich podopiecznych, aby sami stali się w przyszłości nauczycielami duchowych nauk. Tacy ludzie z właściwym zrozumieniem traktują innych i przekazują im odwieczną mądrość Boga. Nie zadają już żadnych pytań, gdyż wolni są od jakichkolwiek wątpliwości.
Anioła NITH-HAIAHA prosimy w modlitwach o światło ducha w poznawaniu tajemnic życia. O otwarcie się na wiedzę tajemną bez uprzedzeń i krytycznych osądów. O mądrość, rozwagę, a także o wewnętrzną ciszę, niezbędną jako pomost między światłem fizycznym i duchowym.
Modląc się za innych prosimy o pokorę wobec sił wyższych i nieodgadnionych mocy.
12 wrzesień 2006
Anioł Hahuiah - 24 Anioł z Chóru Tronów 12 wrzesień 2006
Dla urodzonych
Między 18 a 22 lipca

Anioł HAHUIAH chroni przed napadami, gwałtami i wszelkiego rodzaju agresją.

Anioł HAHUIAH chroni przed atakami wszelkiej maści napastników. Pod szczególną jego opieką znajdują się kobiety bojące się gwałcicieli i psychopatów, a także osoby nieletnie i dzieci, którym grozi uprowadzenie lub porwanie. Zdarza się, że będąc już w szponach oprawców, w cudowny sposób zostają ocaleni.
Anioł HAHUIAH pomógł z pewnością szesnastoletniej uczennicy, która zgodziła się, aby sąsiad podwiózł ją do szkoły. Jednak ten zamiast jechać główną drogą, skręcił w las mówiąc, że na skróty będzie szybciej. Tam zatrzymał samochód, skrępował jej ręce i próbował dokonać haniebnego czynu. W tym momencie samochód otoczyła banda opryszków napadająca na właścicieli aut błąkających się po lesie. Dziewczyna korzystając z zamieszania uciekła, a potem udało jej się zawiadomić policję. Zanim złapano niedoszłego gwałciciela, został on dotkliwie pobity i okradziony przez bandytów.
Tak więc Anioł HAHUIAH nie tylko broni poszkodowanych, ale i wymierza sprawiedliwość oprawcom.
W modlitwach prosimy o szczególną opiekę dla bezbronnych, samotnych, w podeszłym wieku, nieletnich oraz wszystkich, którym grozi niebezpieczeństwo. Anioł ochroni nas przed kradzieżą, podpaleniem, napadem rabunkowym, atakiem terrorystów, szantażem jak też przed okrucieństwem zbrodniarzy.
11 wrzesień 2006
Anioł Melahel - 23 Anioł z Chóru Tronów 11 wrzesień 2006


 Dla urodzonych
 Między 13 a 17 lipca

Anioł MELAHEL objaśnia sekrety zielarstwa.

Anioł MELAHEL jest znawcą i patronem ziół oraz wszystkiego, co wyrosło z ziemi dla potrzeb lecznictwa.
W medycynie naturalnej, w tym także homeopatii, ważną rolę odgrywa odpowiedni dobór ziół. Niebiański Posłaniec obdarza swoich podopiecznych zamiłowaniem do drzew, kwiatów i roślin leczniczych oraz uczy, w jaki sposób wykorzystać drzemiącą w nich siłę. Uświadamia, że zostały stworzone przez Boga, aby ludzie mogli z nich korzystać.
Anioł MELAHEL nazwany jest „anielskim doktorem od ziół". Spieszy z pomocą tym, którzy niezbyt chętnie sięgają po chemiczne leki, gdyż obawiają się ich ubocznych działań. Słyszałam od wielu chorych, że we śnie jakiś glos informował ich o skutecznym leku, podając przy tym nazwę zioła. W sennych widzeniach przed oczami niektórych rozciągają się łąki porośnięte dziurawcem, babką czy mniszkiem.
Jedna z kobiet mająca wysoki poziom cukru we krwi odmówiła brania insuliny. Modliła się i prosiła o zdrowie, ale za nic w świcie nie chciała korzystać z medycyny akademickiej. Będąc w stanie śpiączki cukrzycowej, ujrzała siebie wpadającą do wielkiego dołu. Gdy była prawie już na dnie, zobaczyła jak ktoś pochylając się, wyciągnął do niej rękę i powiedział, że wyjdzie z tego dołu, jeśli pić będzie wywar z liści borówki czerwonej. Jak się później dowiedziała, zawierają one naturalną insulinę, wcale nie gorszą od tej w ampułkach.
Sami widzicie, iż Anioł MELAHEL czuwa nad chorymi i spieszy im z pomocą.
Każdy z nas posiada indywidualną florę bakteryjną, na którą dane zioło nie koniecznie musi tak samo działać, jak u innych.
Dlatego też w modlitwach do Anioła MELAHELA prosimy o prawidłowy kontakt z subtelną energią roślin, o stosowny dobór ziół, o zdrowie, wyleczenie z chorób, a także o poznanie tajników medycyny naturalnej.
09 wrzesień 2006
Anioł Yeiayel - 22 Anioł z Chóru Tronów 09 wrzesień 2006

 Dla urodzonych
 Między 8 a 12 lipca

Anioł YEIAYEL pomaga w kontaktach z zagranicą, chroni wolność i niezależność człowieka.

Anioł YEIAYEL jest zwolennikiem niezależności i wolności osobistej. Działa odważnie i bez ograniczeń. Zapewnia swoim podopiecznym wolną sferę działania, dającą im jednak poczucie bezpieczeństwa. Z pewnością może się ona przydać w realizowaniu międzynarodowych transakcji, ale również w dziedzinie dyplomacji, handlu, negocjacji i podróżach. Osoby mające kontakt z zagranicą, bądź zamierzające je utrzymywać, powinny zwrócić się w modlitwach do Anioła YEIAYELA z prośbą o pomoc i opiekę. Prosimy o bezpieczeństwo podczas podróży morskiej, lotniczej, kolejowej i drogowej. O nawiązanie dobrych stosunków z obcymi krajami, w tym również o dobrą pracę za granicą i godziwe zarobki. Jeśli ktoś ma trudności z przyswojeniem obcego języka, to pod skrzydłami Niebiańskiego Posłańca z łatwością go opanuje.
Niech nasze modlitwy mimo różnych obaw, przepełnione będą ufnością i wiarą w możliwość odniesienia sukcesu!
09 wrzesień 2006
Anioł Nelchael - 21 Anioł z Chóru Tronów 08 wrzesień 2006

 Dla urodzonych
 Między 2 a 7 Lipca

Anioł NELCHAEL otacza opieką artystów i naukowców.

Anioł NELCHAEL pomaga w kształtowaniu i realizowaniu artystycznych zdolności, w każdej dziedzinie sztuki. Rozmiłowani w pięknie otaczającego świata znajdują natchnienie i inspirację do tworzenia wielkich dzieł i mają szansę na zdobycie najwyższych nagród i splendorów.
Uduchowieni, stroniący od wrzawy i zgiełku, będą zawsze pod magicznym urokiem Anioła NELCHAELA. A jeśli zdarzy się, że wybiorą inny zawód, muszą wiedzieć, że ich dusza artysty szukać będzie swojego miejsca dotąd, aż odkryje w sobie nieznane talenty. Nawet w drugiej połowie życia gotowi będą popełniać szaleństwa, aby spełnić swoje przeznaczenie.
Anioł NELCHAEL pomaga również naukowcom i filozofom, humanistom i racjonalistom. Obdarza swoich podopiecznych mądrością, wyższą inteligencją, intuicją, a także stara się, aby atmosfera i najbliższe otoczenie wpłynęły mobilizująco na ich twórczą pracę.
W modlitwach prosimy o natchnienie do realizacji ambitnych dzieł. O zdolności w sztukach pięknych, bystrość, inteligencję i mądrość, jak również o spełnienie na planie duchowym i materialnym.07 wrzesień 2006
Anioł Pahaliah - 20 Anioł z Chóru Tronów 07 wrzesień 2006


 Dla urodzonych
 Między 27 czerwca a 1 lipca
Anioł PAHALIAH uczy szacunku i nawiązywania dobrych, międzyludzkich stosunków.

Anioł PAHALIAH w życiu swoich podopiecznych wprowadza ład i harmonię, gdy chodzi o wzajemne porozumiewanie się. Łączność między ludźmi na płaszczyźnie etyczno-moralnej zaistnieje tylko wtedy, gdy okażą oni wzajemny szacunek i zrozumienie. PAHALIAH jest pomostem między dwoma biegunami symbolizującymi dobro i zło.
Anioł PAHALIAH uczy więc akceptacji drugiego człowieka i zrozumienia jego potrzeb. Myśli, poglądy, wykształcenie czy pochodzenie nie powinny przesłaniać wizerunku, w jakim Bóg ukształtował go na swój obraz i podobieństwo. „Ten, kto szuka łaski, cudny błąd tai" - oto dewiza Niebiańskiego Posłańca, wyrażająca tym samym szacunek nawet dla tych, którzy źle czynią.
Społeczeństwo czy rodzina wytykająca sobie wzajemne wady, nigdy nie zbuduje trwałych związków, ponieważ przekroczy granicę moralnych praw. W dzisiejszych czasach szacunek jednego człowieka do drugiego pozostawia wiele do życzenia. Osoby urodzone jeszcze przed wojną słusznie odwołują się do moralności, która już prawie zanikła. Nasi praojcowie rzadko się rozwodzili lub procesowali, nie ubliżali sobie wzajemnie na ulicy czy w pracy. W domu nikt nie śmiał znieważyć matki lub ojca, a tym bardziej oddawać chorych i kalekich do domów opieki.
I właśnie o taki szacunek ubiega się Anioł PAHALIAH. Dzięki temu może On zaważyć na stosunkach międzyludzkich w każdej dziedzinie życia.
W modlitwach prosimy o możliwość dobrego porozumiewania się z ludźmi, o kulturę osobistą, o łagodność, uprzejmość, a nade wszystko o szacunek do drugiego człowieka i do samych siebie.
Godność dziecka bożego polega bowiem na zachowaniu godnej czci wobec siebie samych.

Anioł Leuviah - 19 Anioł z Chóru Tronów 06 wrzesień 2006

                        Dla urodzonych
                        Między 22 a 26 czerwca

Anioł LEUVIAH pomaga przetrwać trudności. Przywraca radość życia.

Anioł LEUVIAH przynosi ratunek w nagłej potrzebie życia. Jeśli na drodze w dążeniu do czegoś stoją przeszkody, można liczyć na Jego wsparcie oraz cierpliwe oczekiwać zmian. Wszelka gwałtowność i porywczość nie sprzyja w pomyślnym rozwiązywaniu problemów i dlatego Anioł LEUVIAH obdarza swoich podopiecznych spokojem, ufnością i pogodą ducha. Przygnębionym niesie pociechę i radość.
W trudnych chwilach które boleśnie nas dotykają spróbujmy odnaleźć w sobie iskierkę nadziei, a zobaczymy, że nasze sprawy znajdą konkretne, a co najważniejsze pozytywne rozwiązanie.
Gdyby jednak bieg rzeczy nie był po naszej myśli, Niebiański Posłaniec wyznaczy nam inny kierunek i objawi, iż droga, którą podążaliśmy, nie była dla nas przeznaczona.
Wtenczas przychodzi czas zrozumienia zamysłów Boga i ukrytej w nich mądrości. To również czas na zrzucenie z siebie jarzma smutku i troski. Radość z odkrywania ukrytych skarbów jest większa od radości stałego posiadania ich.
Anioła LEUVIAHA prosimy o wytrwałość na czas niepomyślnych wydarzeń, o mądrość, rozwagę i ufność. Modlimy się również o radość i pogodę ducha oraz o szybkie zakończenie niepomyślnych wydarzeń. Mądrości Dalekiego Wschodu uczą, że czas ucisku nie powinien wzbudzać w nas żadnego niepokoju.
Aby dobrze wywiązać się z karmicznego długu, należy podziękować, że kolejny dzień mamy już za sobą, a ponadto, iż mogliśmy spłacić tym samym następną jego „ratę". Weselą się wtedy Aniołowie Pana i wszystkie stworzenia, które z nami współcierpiały.


                      
06 wrzesień 2006
Anioł Caliel - 18 Anioł z Chóru Tronów 05 wrzesień 2006

Dla urodzonych
Między 16 a 21 czerwca

Anioł CALIEL chroni ofiary niesprawiedliwości. Jest patronem w trudnych sprawach.

Anioł CALIEL opowiada się przede wszystkim po stronie osób poszkodowanych, gdy sprawy toczą się na wokandzie sądowej. Zapewnia swoim podopiecznym ich wygranie, o ile nie będą działać wbrew podstawowym zasadom sprawiedliwości. Nie pozwala skrzywdzić biednych, poniżonych, wdów, sierot, bezdomnych i wszystkich nie mających możliwości obrony na własną rękę.
Stwarza warunki i okoliczności sprzyjające wygraniu procesu lub wkłada w usta poszkodowanych słowa, które przekonująco oddziałują na sędziego.
Gdy zaś w grę wchodzi przekupstwo lub sądowe kumoterstwo, a niesprawiedliwie posądzony nie dysponuje pieniędzmi na obronę, wtedy Anioł CALIEL staje się „nie¬widzialnym" adwokatem i umiejętnie kieruje sprawą tak, aby prawo stało zawsze po stronie dobra.
Niebiańskiego Posłańca prosimy o sprawiedliwy werdykt w każdej sprawę sądowej. O rozwagę, mądrość i słuszność, uczciwie stanowisko sędziego oraz o prawdę i ład.
Nasza modlitwa powinna wyrażać akt wybaczenia za doznane krzywdy, lecz ni-| gdy chęć zemsty i odwetu.
05 wrzesień 2006
Anioł LAUVIAH - 17 Anioł z Chóru Tronów 04 wrzesień 2006


Dla urodzonych
Między 11 a 15 czerwca

Anioł LAUVIAH leczy depresję oraz bezsenność.

Anioł LAUVIAH jest uzdrowicielem w stanach depresyjnych, którym zawsze to-warzyszy apatia i niechęć do życia. Podopieczni tego Niebiańskiego Posłańca mogą liczyć na Jego pomoc również w przypadku długotrwałej bezsenności, spowodowanej stresem lub psychicznym napięciem.

Jeśli chorzy łatwo poddają się tym stanom, Anioł LAUVIAH postara się, aby cierpienia nie trwały zbyt długo. Odsuwa od nich wszelkie obawy i podnosi na duchu. Posługuje się w tym celu innymi osobami, tak, aby wniosły one w życie chorego radość i ukojenie. Urozmaica codzienność, stwarzając ciekawe sytuacje, aby monotonia życia nie pogłębiła dotychczasowego stanu.
Gdy jeden z moich znajomych stracił pracę, kompletnie się załamał. Siedział godzinami w fotelu i wpatrywał się w przechodniów spacerujących po parku. Nie miał żony, ani dzieci a co za tym idzie oparcia w innym człowieku. Kiedy odwiedzałam go od czasu do czasu, zauważyłam, że przestał sprzątać mieszkanie - w domu wydzielał się nieprzyjemny zapach. Myślę, że również się nie mył i nie rozbierał do spania, ponieważ uprana piżama od kilku tygodni wisiała na balkonowym sznurze.
Rozmowy ze mną ograniczał do zdawkowych odpowiedzi „tak" lub „nie".
Pewnego dnia sąsiadka poprosiła go, aby na okres trzech tygodni zajął się jej pieskiem, ponieważ wyjeżdżała do sanatorium, a tam nie wolno było przywozić zwierząt. Gdyby nie to, że opieka nad psem miała być odpłatna, wcale by się nie zgodził. 1 tak dzień po dniu zmuszał się do spacerów i oddychania przynajmniej świeżym powietrzem. Następna moja wizyta u niego kompletnie mnie zaskoczyła.
Oto zobaczyłam pięknie wysprzątane mieszkanie, pachnącego świeżością elegancika w szampańskim nastroju... Spytałam go z miejsca, czy dostał może nową pracę. Nie tylko, że zaprzeczył, ale wręcz oburzył się mówiąc, że pomyśli o tym, ale na pewno nie teraz. Cóż więc się stało? - spytałam. Wyznał, że na spacerze z psem poznał ciekawą kobietę i towarzyszą sobie cztery razy dziennie, chodząc po parku...
Dzisiaj ta kobieta jest jego żoną i doczekali się pięknego i mądrego syna.
Z depresji można wyjść, pod warunkiem, że się jej nie poddamy A najlepszym sposobem radzenia sobie w trudnych chwilach jest modlitwa do Anioła LAUVIAHA.
Prosimy go o radość i pogodę ducha, o niepoddawanie się zniechęceniu, o życzliwe osoby, o sprzyjające okoliczności lub o kontakt z dobrym i fachowym psychologiem.
01 wrzesień 2006
Anioł Hekamiah - 16 Anioł z Chóru Cherubinów 01 wrzesień 2006

Dla urodzonych
Między 6 a 10 czerwca

Anioł HEKAMIAH inspiruje do walki o zwycięstwo.

Anioł HEKAMIAH decyduje kiedy, jak i gdzie należy podjąć decyzję o koniecz­ności powstania do boju. Nie oznacza to, że jest Aniołem wzbudzającym grozę lub agresję. Walczyć, znaczy nie poddawać się. Waleczni zwyciężają, słabi zaś są na po­zycji straconej. Anioł HEKAMIAH podpowiada więc, że zwycięstwo można odnieść w każdej dziedzinie życia - na polu zawodowym, uczuciowym, finansowym i wszę­dzie tam, gdzie wymaga tego sytuacja. Podopieczni Niebiańskiego Posłańca chętnie walczą z wadami, ułomnościami i nałogami.

Gdy raz podejmą decyzję, nie cofną swoich postanowień, ponieważ obdarzeni będą męstwem i silą do przeciwstawiania się wszelkiemu złu.

Walczyć można i trzeba. Nie należy jednak nadużywać przy tym słabości innych, a spierać się jedynie o słuszne sprawy. Gdyby starcie było zbyt agresywne stałoby się przyczyną zguby walczących. Anioł HEKAMIAH umiałby temu zaradzić. Mądry do­wódca poprowadzi swoje wojsko do zwycięstwa, gdy zastosuje mądrą taktykę, jaką jest dyplomacja. Dlatego też podopieczni HEKAMIAHA posiadają wrodzoną zdol­ność negocjacji, nie narażając przy tym swojego honoru. Są odważni, zahartowani, lecz nieustępliwi. Sam byłem świadkiem zdarzenia, kiedy pewna kobieta walczyła o podwyższenie zarobków, mimo iż teoretycznie jej się nie należały. Nachodziła prze­łożonych, pisała do związków' zawodowych, w których była zrzeszona, jednak nic nie wskazywało na to, że jej prośba będzie pozytywnie rozpatrzona. Wreszcie, zdespero­wana otrzymała zgodę na rozmowę z samym ministrem pracy. Ostrzeżono ją jednak, by nie była w stosunku do niego zbyt natarczywa, bo choć minister jest z natury opa­nowanym człowiekiem, jej złość może się obrócić wyłącznie przeciwko niej.

Gdy otworzyła drzwi gabinetu, minister zaproponował kawę i spokojnie ją wysłu­chał. Mimo tego nie widział podstaw, aby podwyższyć jej pensję i w nadziei, że być może nastąpi to w przyszłym roku, grzecznie się z nią pożegnał. Jednak owa kobie­ta była nieustępliwa i po dwóch tygodniach znów poprosiła o rozmowę z ministrem. Wszystko odbyło się tak, jak poprzednim razem - kawa, argumenty i nieustępliwa decyzja ministra o braku podwyżki. Kiedy po miesiącu ta sama pani odwiedziła urzędnika po raz trzeci, zastrzegła sobie, że nie wyjdzie z jego gabinetu, aż nie otrzyma żądanych pieniędzy. Tym razem minister się zgodził. Nie dość na tym - ponieważ spodobała mu się jej odwaga i upór, z jakim dążyła do celu zatrudnił ją w swoim ministerstwie, na tak dobrych warunkach finansowych, jakich nigdy do­tąd nie miała.

W walce potrzebna jest więc nadzieja, że wszystko się powiedzie. Nie wolno się poddawać mimo wielu potknięć i upadków. Gdyby Archanioł Michael łatwo uległ szatanowi, na świecie nie byłoby miłości i pokoju, ale samo zło. Dlatego odważni zwyciężają, bo wierzą, że za nimi stoi Bóg.

Anioła HEKAMIAHA prosimy o potrzebne siły do zwycięstwa, gdy „duch ocho­czy, ale ciało mdłe" a szansa na powodzenie maleje i pozostają tylko marzenia. By nie zachwiać się w obliczu trudności, modlimy się doń o potrzebną energię ciała i ducha. O rozwagę, bystrość, przedsiębiorczość, a nade wszystko o konsekwencję; oby nie zachwiała się nasza wiara w skuteczność działania.

Zobacz serwisy INTERIA.PL